Wyświetl w zestawieniu
Autor/ka – Agata Gancarczyk
Data obrony – 2018-11-26
Uczelnia – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Promotor/ka – dr hab. Andrzej Sobaś, prof. ASP

Projekt kontrolerów ruchu MOVE wykorzystywany jest do wirtualnej rehabilitacji, która oferuje pacjentom ćwiczenia połączone z zabawą, pozwalając na większe zainteresowanie oraz motywację do dalszej pracy. Sensory sczytują ruch a program generuje schemat danych (wykresy mówiące o postępach w rehabilitacji). Z MOVE pacjenci mogą trenować w zaciszu domowym, znajdując się nadal pod czujnym okiem specjalisty. Wgląd do wyników rehabilitacji ma zarówno pacjent, jak i rehabilitant, który ma możliwość kontrolowania wyników oraz zmiany programu zajęć pacjenta. Możliwość kontroli wyników rehabilitacji u dorosłych pacjentów wpływa na ich motywację do dalszych ćwiczeń rehabilitujących.

Zestaw do rehabilitacji MOVE składa się z sześciu sensorów z opaskami zakładanymi na ciało oraz joysticka kontrolującego ruch kończyn górnych. Opaski zakładane są na głowę, tułów ramię i przedramię, a każda z nich różni się od siebie innym kolorem, który umożliwia szybkie zidentyfikowanie. Do zestawu dołączona jest indukcyjna ładowarka oraz opakowanie do przechowywania całego systemu.

projektantka wzornictwa przemysłowego. Absolwentka Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz dyplomantka pracowni Projektowania Ergonomicznego. W 2015 roku uczestniczyła programie stypendialnym Erasmus w Wielkiej Brytanii, gdzie zrealizowała projekt przy współpracy z marką Kenwood i Berghaus. Od 2016 roku pracuje w pracowni projektowej CODE design, gdzie realizuje projekty przedmiotów codziennego użytku i mebli. Finalistka Young Design 2017 oraz uczestniczka wystawy „Polish design, tomorrow is today” w Salone del Mobile 2017 w Mediolanie
Zdjęcie dyplomu Zdjęcie dyplomu Zdjęcie dyplomu Zdjęcie dyplomu Zdjęcie dyplomu Zdjęcie dyplomu